e
sv

AnyDesk Nedir – Nasıl Kullanılır – Detaylı Anlatım

AnyDesk nedir ne için kullanılır
avatar

sait27

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

AnyDesk Nedir – AnyDesk Ne işe Yarar

AnyDesk Programı, AnyDesk Software GmbH tarafından dağıtılan bir uzak masaüstü uygulamasıdır. Tescilli yazılım programı, kişisel bilgisayarlara ve ana bilgisayar uygulamasını çalıştıran diğer cihazlara platformdan bağımsız uzaktan erişim sağlar. Uzaktan kontrol, dosya aktarımı ve VPN işlevselliği sunar.

AnyDesk Nasıl Kullanılır ?

Anydesk Başka bir bilgisayara uzaktan erişmek için LogMeIn, TeamViewer, GotoMyPC ve Microsoft’un kendi Uzak Masaüstü Bağlantısı dahil olmak üzere bir dizi farklı uygulama ve hizmete dönebilirsiniz. Göz önünde bulundurmaya değer başka bir program AnyDesk. Kişisel kullanım için ücretsiz ve iş amaçlı kullanım için aylık abonelik fiyatıyla sunulan AnyDesk, programı çalıştıran herhangi bir uzak cihaza hızlı bir şekilde bağlanmanızı sağlar. Uzak bilgisayardan yanıt isteyebilir veya katılımsız erişim için bir parola belirleyebilirsiniz. Bir mobil cihazdan bir PC’ye bağlanabilirsiniz. Ayrıca bir beyaz tahta ile çalışabilir, dosyaları aktarabilir ve uzaktan yazdırabilirsiniz.

AnyDesk, Windows, macOS, Android, iOS/ıpados, Linux, FreeBSD, Raspberry PI ve Chrome OS dahil olmak üzere çeşitli platformlarda kullanılabilir . Programı değerlendirmek için önce ücretsiz sürümü deneyebilirsiniz, ancak bu sürüm yalnızca kişisel kullanım için tasarlanmıştır. Daha büyük sunan özellikler di zisi , ödenen sürümleri ayda 10,99 $ için Lite planı, aylık $ 20.99 için Profesyonel planı ve aylık $ 52.49 için bir güç planı bulunmaktadır.

AnyDesk Videolu Anlatım

AnyDesk’i web sitesinden hem uzak hem de misafir bilgisayarlarınızda veya cihazlarınızda indirin. AnyDesk varsayılan olarak taşınabilir modda çalışır, yani kurulum gerekmez; programı başlatmak için indirilen AnyDesk.exe dosyasına çift tıklayın. Kuruluşunuzdaki bir bilgisayara uzaktan erişmek istiyorsanız, muhtemelen önce bir VPN veya Uzaktan Erişim Ağ Geçidi aracılığıyla güvenli bir bağlantı kurmanız gerekir.

ÖNERİLEN YAZILAR  uTorrent

AnyDesk Bağlantısı Kuralım

AnyDesk’in hem uzak hem de konuk cihazlarda çalıştığından emin olun. Uzak cihazda, Bu Masa bölmesinde listelenen adresi arayın. Konuk PC’de, Remote Desk bölmesine bu adresi girin ve Bağlan’a tıklayın ( Şekil A ).

Şekil A

Any Desk nasıl bağlanılır

Anydesk dosya aktarımı Uzak bilgisayarda, uzak oturum isteğini kabul etmenizi isteyen bir pencere görünür. Kabul Et düğmesine tıklayın ( Şekil B ).

Şekil B

Anydesk bağlantı kurma

Konuk bilgisayar artık uzak makineye bağlanmıştır. Konuk bilgisayarın kontrolü ele almasına izin verme, pano kullanımına izin verme, işletim sisteminin dosya yöneticisinin kullanımına izin verme, sese izin verme, masaüstünün kilitlenmesine izin verme, oturumun video kaydına izin verme ve ekranda çizime izin verir. Bu seçeneklerden herhangi biri devre dışı veya yeniden etkinleştirebilirsiniz, ancak yalnızca uzak tarafta ( Şekil C ).

Şekil C

Aksi takdirde, artık uzak PC’deki tüm uygulamalara, hizmetlere ve dosyalara tam olarak erişebilirsiniz. En üstteki araç çubuğu, tüm önemli anydesk dosya aktarımı özellikleri için simgeler sunar ( Şekil D )

Anydesk genel ayarlar

AnyDesk Özellikler Kullanımı

 1. Dosyaları konuk bilgisayardan uzak bilgisayara veya tam tersi şekilde aktarmak için Dosyalar simgesine tıklayın.
 2. Uzak bilgisayardaki biriyle sohbet etmek için Sohbet simgesine tıklayın.
 3. Ctrl-Alt-Del dizisi göndermek, ekran görüntüsü almak veya uzak bilgisayarı yeniden başlatmak gibi belirli eylemleri gerçekleştirmek için Eylemler simgesini tıklayın.
 4. Klavye düzenini değiştirmek için Klavye ayarları simgesine tıklayın.
 5. Ekran modunu ve kalitesini değiştirmek için Ekran ayarları simgesine tıklayın.
 6. Belirli izinleri etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için İzinler simgesini tıklayın.
 7. Ekranda çizgiler, daireler ve diğer nesneleri çizmek için Beyaz Tahta simgesine tıklayın.
 8. Uzak oturumu kaydetmek için Oturum kaydını başlat düğmesine tıklayın.
 9. Uzak bilgisayarın bağlantısını kesmesi için üst sekmeyi kapatın.

Bağlantıyı kabul etmek için uzaktaki bilgisayarda kimse olmayacaksa, katılımsız erişim için bir parola belirleyebilirsiniz. Uzak bilgisayarda, Katılımsız erişim için parola belirle bölmesine tıklayın. Ayarlar altındaki Güvenlik bölümünde Katılımsız erişimi etkinleştir kutusunu işaretleyin. Parolayı oluşturup onaylayın ve Apply (Uygula ) öğesine tıklayın ( Şekil E ). Ardından konuk bilgisayardan bağlanmayı deneyin. Erişim sağlamak için şifreyi girin.

ÖNERİLEN YAZILAR  TeamViewer Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır ?

Şekil E

Anydesk şifre ayarlama

Uzak PC’ye döndüğünüzde, Ayarlar’daki diğer seçenekleri gözden geçirin. Kullanıcı Arayüzü, Ekran, Ses, Bağlantı, Dosya Aktarımı, Kayıt, Yazıcı ve Yerel Ağda Uyandırma için olanları kontrol edin. Ancak, uzak makinede tam olarak çalışma yeteneğinizi engellemeden uzak bağlantıların mümkün olduğunca güvenli olduğundan emin olmak için Güvenlik ve Gizlilik altındaki seçeneklere özellikle dikkat edin ( Şekil F )

Şekil F

Anydesk Güvenlik ayarları

Son olarak, AnyDesk‘in tam sürümünü uzak veya misafir makineye yükleyebilirsiniz. Ana sebep, ücretli sürümlerde bulunan tüm özellikleri kontrol etmek olacaktır. AnyDesk ana penceresinde, AnyDesk’i bu bilgisayara yükleme bağlantısını tıklayın. Bir sonraki ekranda, Kabul Et ve Yükle düğmesine tıklayın. Karşılama ekranında, profesyonel özellikleri şimdi test etmek için düğmeye tıklayın.

AnyDesk Nasıl İndirebilirim

AnyDesk Programını buradan tek tıkla indirebilirsiniz. AnyDesk İndir

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Yandex Browser

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478