e
sv

Minecraft Rehberi Yeni Başlayanlar İçin – A’dan Z’ye :)

Minecraft Apk
avatar

sait27

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İlk Adım İndirmektir 🙂 Evet isterseniz önce oyunumuzu tek tıkla indirip inmesini beklerken MİNECRAFT Hakkındaki Rehberimizi okumaya devam edelim nasıl oynanır buna bakalım. Oyunu https://takdio.com/minecraft-1-7-10-indir adresinden indirebilirsiniz. veya buradaki buton ile direk olarak indirebilirsiniz

Minecraft İndir Bilgisayar İçin Minecraft İndir Telefon İçin

Minecraft, tüm zamanların en çok satan video oyunlarından biridir, ancak neden bu kadar popüler olduğunu anlamak bir yana, ona başlamak biraz korkutucu olabilir. Takdio.com Ekibimizin ile oyuna başlamanıza yardımcı olacağız (veya en azından çocuklarınızın oyunu neden bu kadar çok sevdiğini anlayacağız).

Basit görünümüne rağmen Minecraft’ta çok şey oluyor. Kafa karıştırıcı gelebilir ama endişelenmeyin, sizi oyun hakkında tek bir şey bilmemekten ileri düzey oynanışa götürecek bir dizi ders hazırladık. 

Bugün, mümkün olan en kısa sürede oyun oynamanızı ve oyundan keyif almanızı sağlamak için beraber Minecraft’ın kurulumunu yapıp inceleyeceğiz. Bundan sonra, oyunu optimize etmeye, tüm harika arazileri ve yaratıkları öğrenmeye ve yerel bir çok oyunculu oyun kurmak, oyun içi görünümünüzü özelleştirmek ve çevrimiçi oynamak gibi oyunun daha gelişmiş yönlerine odaklanan günlük derslerimiz olacak.

Minecraft Nedir?

Oyunu kurmaya ve oynamaya başlamadan önce, Minecraft’ın tam olarak ne olduğuna, nereden geldiğine ve onu bu kadar popüler yapan şeyin ne olduğuna uzunca bir göz atalım (2014’ün başlarında oyun dünya çapında 100 milyondan fazla oyuncuya sahipti). Satılan çok sayıda kopyasına ve kayıtlı oyunculara rağmen, birçok insan Minecraft’ın çekiciliğinin tam olarak ne olduğunu ve oyunun ilkokul çocuklarından emeklilere kadar herkesi nasıl içine çekmeyi başardığını hemen anlamıyor.

 

minecraft 1.7.10 indirMinecraft, İsveçli video oyunu programcısı ve tasarımcı Markus “Notch” Persson’un beynidir. Jalbum için oyun geliştiricisi olarak çalışırken boş zamanlarında oyunu oluşturmaya başladı ve sonunda Minecraft tam zamanlı işi olacak kadar popüler olduğunu kanıtlayınca Mojang’ı kurdu.

Çalışmaları, Dungeon Keeper (1990’ların sonundaki bir kaynak ve zindan yönetim oyunu), Dwarf Fortress (2006’da piyasaya sürülen prosedürel olarak oluşturulmuş bir açık dünya kurma oyunu) ve Infiniminer (Minecraft’ın habercisi olan küçük bir bağımsız oyun ) gibi daha önceki video oyunlarından büyük ölçüde etkilendi. blok tabanlı sanal alan oyunu ile). Minecraft’ın video oyunu atalarına dair bir fikir edinmek istiyorsanız bu oyunları keşfetmekte özgürsünüz, ancak asıl önemli olan bu oyunların ne olduğu. Minecraft’ı ve kaçak başarısını daha iyi anlamak için bu oyun terimlerinden bazılarını ve Minecraft ile nasıl ilişkili olduklarını tanımlayalım.

Minecraft, üç farklı video oyunu türüne aittir ve bu türlerin birbiriyle iç içe geçme şekli, oyuncuları içine çeken bir deneyim yaratır. Birincisi, Minecraft bir açık dünya oyunudur. Açık dünya oyunlarında size uygulanan çok az limitle istediğiniz yerde dolaşmakta özgürsünüz. Çoğu video oyununda, yalnızca video oyununun tasarımcısının gitmenizi istediği yere (ve sizin gitmeniz için alan yarattığı yere) gidebilirsiniz.

minecraft 1.7.10 indir

Basit bir örnek olarak, ortalama Super Mario Bros. oyununu ele alalım. Bowser Kalesi’nin dışında ne kadar yürümek ve bahçelerde gezinmek isteseniz de, bunu yapamazsınız çünkü video oyunu tasarımcıları asla kalenin dışına çıkmanızı amaçlamadı ve video oyununun kodunda, bahçe, kale seviyesinin içinde oynarken bir pencereden gördüğünüz küçük ipucunun ötesinde gerçekten var bile değil. Oyuncunun erişemeyeceği oyunun parçaları, bir sahnedeki arka planlar gibi esasen dekoratiftir.

Minecraft’ta bunun gibi çok az limit vardır, çünkü oyun asla doğrusal bir şekilde oynanmak üzere tasarlanmamıştır. Çok az istisna dışında, Minecraft’ta bir şey görebiliyorsanız , onu keşfedebilir, ona dokunabilir veya başka bir şekilde onunla etkileşime girebilirsiniz.

Açık dünya tasarımına ek olarak, Minecraft aynı zamanda bir “sandbox” oyunudur. Sandbox terimi, her yerde birkaç sınırlama ile dolaşmanıza izin veren oyunları tanımlamak için genellikle “açık dünya” ile birbirinin yerine kullanılsa da, gerçek bir sandbox oyunu, oyuncunun oyun dünyasını değiştirmesine izin veren araçları içerir. Bu bağlamda Minecraft, oyunu nasıl oynadığınızdan bağımsız olarak, ortamınızı değiştirmek ve çevrenizle etkileşime geçmek için araçları kullanmak, deneyimin tam temelini oluşturduğundan, sanal alan oyununun sanal bir özüdür. Minecraft oyuncusunun dünyayı kırmak, taşımak, inşa etmek ve yeniden düzenlemek için oyun içi ellerini ve araçlarını kullanması bekleniyor.

Son olarak, Minecraft aynı zamanda prosedürel olarak oluşturulmuş bir oyundur; oyunun bu yönü, açık dünya deneyimine yakından bağlıdır. Tipik lineer video oyununuzda, oyun tasarımcıları, oyun sırasında oyuncunun A Noktasından Z Noktasına geçtiği bir tür tünel oluşturur. Büyük hissettiren ve ne yapacağınız ve hangi sırayla seçimler yapmanıza izin veren oyunlar bile, oyuna başladığınızda hala esasen doğrusaldır, hikayeyi takip edersiniz (ve yol boyunca manzaranın tadını çıkarırsınız), varırsınız. lineer oyun tren hattındaki son istasyonda ve oyun bitti. Hattaki her durak, her manzara parçası, her zindan, her şey Oyunda yaşadığınız deneyim, tıpkı bir film ekibi gibi tasarımcılar tarafından özenle yerleştirilmiş ve yönetmen, film izlerken yaşadığınız deneyimi yaratıyor.

Bir oyunu bu şekilde yapmakta kesinlikle yanlış bir şey yok, aklınızda bulunsun ve tam da bu şekilde tasarlanmış çok sayıda parlak ve ikonik video oyunu var, ancak bu tür oyunların kapsamı doğal olarak sınırlıdır, çünkü sırf nasıl olduğu arasında yakın bir denge vardır. Oyuna ve son teslim tarihine çok fazla zaman ve para yatırılabilir.

Minecraft nasıl oynanır

Oyun dünyası algoritmik bir prosedür tarafından üretilir ve esasen sonsuz olabilir (yalnızca oyun geliştiricisi tarafından uygulanan yapay kısıtlamalarla veya oyunu barındıran bilgisayar sisteminin hesaplama kısıtlamalarıyla sınırlıdır) olarak dinamik olan prosedürel üretim değişiklikleri. Minecraft dünyası, bu bağlamda, birincil sınırlaması 32 bit hesaplamanın hesaplama kısıtlamaları olduğu için etkin bir şekilde sonsuzdur.

ÖNERİLEN YAZILAR  Obs Nasıl Kullanılır - Kurulum ve Canlı Yayın Ayarları

Mümkün olan en büyük Minecraft haritasını (harita boyutunun üst eşiği olarak 32-bit hesaplama sınırlamalarını kullanarak) gerçek dünya ölçeğine (Minecraft’taki her bloğun bir metrekare olduğu) çevirecek olsaydınız, Minecraft’ın boyutu uçtan uca harita, Dünya’nın yüzey alanından 9,3 milyon kat daha büyük olurdu. Aslında Kurt Mac adlı bir oyuncu , bir Minecraft haritasında yürümeyi bir tür Zen deneyimine dönüştürdü . Son birkaç yılını dünyayı dolaşarak geçirdi – göreve bağlı kaldığını varsayarsak, 2040 civarında trekini bitirecek.

Sandbox oyunu, devasa dünya ve Kurt Mac’in dünyayı eğlence için nasıl gezdiği hakkındaki son parçamız, Minecraft’ın gerçek cazibesini vurguluyor. Oyun sadece pratik olarak sonsuz boyutta değil, aynı zamanda oynama şeklinizde pratik olarak sonsuzdur.

Minecraft, bir krallığı (veya tüm dünyayı) kurtarmak, canavarlarla dolu mağaraları keşfetmek, elektrik ışıklarıyla tamamlanmış, işleyen bir şehir inşa etmek veya çılgın bir hız treni planlamakla ilgili değildir, ancak bunların herhangi biri, tümü veya hiçbiri olabilir. olmasını istiyorsun. Minecraft’ın başarısının sırrı, oyunun, inşa etmeye, keşfetmeye, hayatta kalmaya veya yukarıdakilerin tümüne odaklanan oyun olsun, oyuncuların oyunu oynamak istediklerine dönüştürmelerini sağlayan bir araç kutusu olmasıdır.

LEGO bloklarının ve diğer inşaat oyuncaklarının popülaritesi gibi , Minecraft da inşa etmek istediğiniz her şeyi inşa etmenize olanak tanır: kaleler, yarış pistleri, roket gemileri, oyuncak bebek evleri ve aradaki her şey; hepsi aşina olduğunuz ve kolayca manipüle edebileceğiniz araçları kullanırken.

Minecraft dünyasını destekleyen araç ve teknikleri öğrendikten sonra, Minecraft’ı istediğiniz gibi yapmak için araçları kolayca kullanabilirsiniz; oyun, inşa etme, macera ve eğlenceden oluşan bir İsviçre Çakısı olur.

paper minecraft oyna

Oyuncunun istediği gibi olabilecek bir oyun ilginizi mi çekti? İster kendinizi kaybedecek yeni bir oyun arıyor olun, ister çocuğunuzun veya torununuzun Minecraft’a neden bu kadar daldığını tam olarak anlamaya çalışıyor olun, oyunun bloklu katmanlarını soyarken okumaya devam edin. oyunu kurun ve oyunu kurmaktan daha gizli temellerini anlamaya kadar her şeyde size yol gösterin.

Minecraft’ı Nelerle Oynayabilirim ve Maliyeti Ne Kadardır?

Minecraft çılgınca popüler ve tahmin edebileceğiniz gibi, çeşitli platformlar için taşınmış ve benimsenmiştir. Orijinal Minecraft oyunu masaüstü bilgisayarlar için oluşturuldu ve masaüstü sürümü Minecraft’ın en popüler sürümü olmaya devam ediyor.

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minecraft Minimum Gereksinimleri

 • CPU: Intel Core i3 3210 | AMD A8 7600 APU veya eşdeğeri 
 • RAM: 4 GB RAM
 • HDD: 180 MB – 1 GB kullanılabilir alan
 • GPU: Intel HD Graphics 4000 veya AMD Radeon R5 serisi | NVIDIA GeForce 400 Serisi veya AMD Radeon HD 7000 serisi
 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya üzeri
 • Ekran Çözünürlüğü: 1024 x 768 veya daha iyisi
 • Ağ: İnternet bağlantısı

Minecraft Önerilen Gereksinimler

 • CPU : Intel Core i5 4690 | AMD A10 7800 veya eşdeğeri
 • RAM : 8 GB RAM
 • HDD : 4 GB (SSD önerilir) kullanılabilir alan
 • GPU : NVIDIA GeForce 700 Serisi | AMD Radeon Rx 200 Serisi
 • İşletim Sistemi : 64 bit Windows 10
 • Ekran Çözünürlüğü : 1024 x 768 veya daha iyisi
 • : İnternet bağlantısı

Takdio.com Olarak Önerdiğimiz minimum gereksinimlerimiz

 • İşlemci : Intel Core i5-8600K
 • RAM : 4 GB
 • GPU : NVIDIA GeForce 700 Serisi | AMD Radeon Rx 200 Serisi

Optimal gereksinimlerimiz

 • İşlemci : AMD Ryzen 5 3400G
 • RAM : DDR4 16GB @3200 MHz
 • GPU : RTX 2060 Süper

DİPNOT: bu bölümdeki özelliklerin ne olduğunu bilmiyorsanız sadece Minecraft’ı İndirin ve Rehberimiz yardımıyla oynamaya başlayın bir sorun çıkmaz ise oynamaya devam edin 🙂

Minecraft Bilgisayar Sürümü

Minecraft’ın PC sürümü Java tabanlıdır ve Java yüklü ve uygun donanıma sahip herhangi bir Windows, Mac veya Linux makinesinde oynanabilir . Minecraft , grafiklerin ve kullanıcı arayüzünün minimalist eğilimleri sayesinde çok basit görünse de , yüzeyin altında oyun oldukça karmaşıktır ve dünyanın prosedürel üretimi ve oyun içi fizik, beklediğinizden daha güçlü donanım gerektirir. .

minecraft online oynama

Bu nedenle Minecraft PC sürümü, geliştiricilerin, bilgisayarınızın sorunsuz ve keyifli bir Minecraft deneyimi sağlayıp sağlayamayacağını belirlemek için satın almadan önce yararlanmanızı şiddetle tavsiye ettiği genişletilmiş bir demoya sahiptir (size demo modunu nasıl deneyeceğinizi göstereceğiz). bir anda).

Minecraft’ın üzerinde çalışabileceği tüm çeşitli platformlara erişiminiz varsa, mobil cihazlar ve oyun konsolları için mevcut olanlar gibi alternatif sürümler yerine orijinal PC sürümünü kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. PC sürümü 27 $ çalıştırıyor ve onu Minecraft’ın en pahalı sürümü yapıyor, en çok yönlü ve kesinlikle çeşitli çok oyunculu sunucuları ve oyunu tamamen mod paketleriyle nasıl değiştirebileceğinizi hesaba kattığınızda kesinlikle en çok paranın karşılığını veriyor. .

Minecraft Cep Sürümü

Masaüstü sürümüne ek olarak bir de Minecraft Pocket Edition (PE) var . Minecraft PE, Android ve iOS cihazlar için mevcuttur ve maliyeti 7 ABD dolarıdır. Pocket Edition, PC sürümünden önemli ölçüde daha az talepkardır; örneğin eski bir iPad 1’de Minecraft PE oynarken hiç sorun yaşamadık.

Minecraft PE, oyunu hareket halindeyken oynamak için harika olsa da, PC sürümüne kıyasla oldukça katı kısıtlamaları var. Tüm içerik PC ve Konsol sürümlerinden ayrıdır (böylece yalnızca Minecraft PE için tasarlanmış çok oyunculu sunuculara katılabilirsiniz).

Minecraft’ın elektrik/elektrik devreleri versiyonu ve PC Sürümü’ndeki birçok yapının oldukça önemli bir unsuru olan Redstone, Cep Sürümü’nde tamamen eksik. Minecraft PC Edition’ın neredeyse sonsuz dünya haritasının aksine, Pocket Edition’ın haritaları 256 x 256 blokla sınırlıdır. Etrafta dolaşmak ve inşa etmek için hala bol yer olsa da, aynı geniş deneyim değil.

Pek çok oyuncu Pocket Edition’ın sınırlamalarını kabul etse de, neredeyse evrensel bir şikayet, ekran kontrollerini kullanmanın PC’de bir fare ve klavyeyi veya Konsol Sürümü’nde bir kalite kontrol cihazını kullanmaya kıyasla ne kadar ağır olduğudur.

Minecraft Konsol Sürümü

Konsol oyuncuları , Xbox platformu ve PlayStation platformu için Minecraft Konsol Sürümü’nün (CE) bir kopyasını alabilir (her ikisi de 20 ABD dolarıdır). Konsol Sürümü, dağıtıldığı platform için özel olarak ayarlandığından, donanım gereksinimleri hakkında endişelenmeden sorunsuz bir oyun bekleyebilirsiniz.

ÖNERİLEN YAZILAR  AnyDesk Nedir - Nasıl Kullanılır - Detaylı Anlatım

ilk sürümleri, kenarlarda biraz kabaydı; Xbox ve PlayStation sürümlerinde önemli farklılıklar vardı ve senkronize değildi. Tüm Konsol Sürümü sürümleri şu anda senkronize durumda ve eşzamanlı güncellemeler alıyor. Pocket Edition ile karşılaştırıldığında, Console Edition oldukça gelişmiş ve PC Edition’a daha çok benziyor. Ancak Pocket Edition gibi, dünya 864 x 864 bloklarda daha büyük olsa da boyut olarak hala sınırlıdır.

Konsol Sürümü ve diğer tüm sürümler arasındaki önemli bir fark, yerel bölünmüş ekran oynamayı desteklemesidir, böylece en fazla üç arkadaşınızla eşli oyun oynayabilirsiniz.

Minecraft Ahududu Pi Sürümü

Sonunda Minecraft, Raspberry Pi’ye bile taşındı. Pi Sürümü , eğitim açısından özellikle ilgi çekicidir. Pi Edition, bir eğitim aracı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve oyun kodunu gerçekten değiştirmek için tomurcuklanan programcılar ve meraklılar için araçlar içerir.

Pi sürümü, Cep Sürümü’ne dayanmaktadır, ancak Yaratıcı Mod içerir ve Hayatta Kalma Modundan veya Hayatta Kalma Modu ile ilgili herhangi bir öğeden yoksundur.

Pi Edition’ın eğitici/deneysel kısmını yeterince güçlü bir şekilde vurgulayamayız. Tam Minecraft deneyimi istiyorsanız, bu olmayacak. Kod düzeyinde oynadığınız video oyununu parçalara ayırmanın ve bağırsaklarına bakmanın heyecanını istiyorsanız, Pi sürümü tam size göre.

Herhangi Bir Sürümle Birlikte Takip Edin

Bu Nasıl Yapılır Geek Okulu serisinin amaçları için, en yaygın olarak benimsenen, en fazla özelliğe sahip olan ve tartışacağınız ve tüm şaşırtıcı şeyleri vurgulayacağınız en iyi çerçeveyi sağlayacağından bilgisayar sürümüne odaklanacağız. Minecraft ile yapabilirsiniz.

PE, CE veya Pi sürümlerinde oynamakla ilgileniyor olsanız bile, bilgilerin çoğu tüm sürümler için geçerli olduğundan, yine de seriyi okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. PC olmayan bir sürüm kullanıyorsanız, kullandığınız sürümde PC sürümünün hangi öğelerinin eksik olduğunu görmek için Gamepedia’da barındırılan Minecraft Wiki’ye yukarıda verdiğimiz bağlantılara bakın.

Minecraft’ı Yükle

PC gereksinimlerini gözden geçirdikten sonra, Minecraft kopyanızı kurmanın ve bir tur atmanın zamanı geldi.

minecraft oyna 2d

Şimdi kayıt ve kurulum sürecini inceleyelim.

Bir Hesaba Kaydolma

İlk adım, bir hesaba kaydolmaktır. İster bir kopya satın almak için atlamak ister demoyu oynamak istiyorsanız, Minecraft.net’te ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir . Kaydolmak basittir, sadece meşru bir e-posta adresi girin ve bir şifre seçin. Mojang’dan (Minecraft’ın ana şirketi) bir doğrulama e-postası bekleyin ve geldiğinde onaylayın.

minecraft oyna 2d

Doğrulama bağlantısını tıkladığınızda, kayıt işleminin ikinci adımına yönlendirilirsiniz: Minecraft kullanıcı adınızı seçme ve oyunu satın alma.

minecraft kayıt nasıl yapılır

Satın almadan önce demoyu denemek isterseniz, önce bu bağlantıya atlayın . Oradan kullanıcı adı oluşturmadan/oyunu satın almadan demoyu indirebilirsiniz. Demo, oyunu 100 dakika oynamanıza izin verir (yaklaşık beş oyun içi Minecraft günü); demoyu sıfırlayabilir ve tekrar oynayabilirsiniz, ancak dünyayı sıfırlamanız gerekene kadar her zaman 100 dakika ile sınırlısınız.

İster oyunu doğrudan satın almış olun, ister demoyu deniyor olun, bir sonraki adım oyunu indirmek ve kurmaktır. İndirme sayfasında platformunuz için uygun indirmeyi seçin ; Windows kullanıcıları Minecraft.exe’yi (Minecraft başlatıcısı için Windows dostu bir sarmalayıcı ve kullanacağımız araç) almalıdır; OS X kullanıcıları Minecraft.dmg’yi almalıdır; ve Linux kullanıcıları veya Java çalıştırabilen alternatif bir işletim sistemi kullanan herkes Minecraft.jar dosyasını almalıdır.

Bilgisayarınızda Java yüklü değilse (veya eski bir kopya çalıştırıyorsanız), Minecraft’ı oynamadan önce yüklemeniz ve/veya güncellemeniz gerekir. İşletim sisteminize uygun Java 7+ kopyasını almak için Java destek sayfasını ziyaret edin . Önemli performans kazanımları göreceğiniz için 64 bit işlemciniz/işletim sisteminiz varsa 64 bit Java kopyasını kullanmanız şiddetle önerilir.

Dosyayı bilgisayarınıza kaydedin ve indirme tamamlandığında dosyayı başlatın. Kısa bir yükleme sırası ve ardından bir oturum açma istemi göreceksiniz.

Minecraft kaydol

Her zaman e-posta adresinizle giriş yapın (bir kullanıcı adı girmesi gereken tek kişi Minecraft’a 2012 veya daha önce kaydolmuş kişilerdir).

Giriş yaptıktan sonra, Minecraft’taki en son değişiklikler hakkında sizi en hızlı şekilde bilgilendiren Güncelleme Notları sekmesi sunulur. Güncelleme Notları sekmesine ek olarak Geliştirme Konsolu, Profil Düzenleyici ve Yerel Sürüm Düzenleyici için bir sekme de vardır. Acemi bir oyuncu için çok sınırlı kullanımları olduğundan ve sorun giderme veya birkaç özel ihtiyaç dışında bunları şimdilik görmezden gelmekten çekinmeyin, onları ziyaret etmeniz gerekmeyecek.

Minecraft kaydol

Bu noktada, gerçekten kazmaya ve oyunu oynamaya hazırız. Ancak oyuna başlamadan önce vurgulamak istediğimiz yararlı bir unsur var.

Profilleri Kullanma

Minecraft başlatıcısının sol alt köşesinde “Profil” bölümü bulunur. Varsayılan olarak, Minecraft.net kullanıcı adınızdan sonra adlandırılan ve Minecraft’ın en son kararlı sürümünü kullanacak şekilde ayarlanmış yalnızca bir profil vardır.

Tek bir profille idare edebilmenize rağmen, birden fazla profile sahip olmanın çeşitli faydaları vardır. Birden çok profil, henüz mevcut sürüme güncellenmemiş çok oyunculu sunuculara katılmak için bazen gerekli olan beta sürümleri ve daha eski sürümler gibi Minecraft’ın farklı sürümleriyle oynamanıza izin verir ve oyun verilerini silo yapmanıza olanak tanır.

Örneğin, aynı bilgisayarda Minecraft oynayan üç çocuğunuz olduğunu varsayalım. Çocukların dünyalarla uğraşmaları, dünyaları silmeleri veya başka bir şekilde huzuru bozmaları hakkında biraz çekişme yaşıyorsanız, her çocuk için tüm değişikliklerinin ve haritalarının ayrı olduğu bir profil oluşturmak çok kolaydır.

Nasıl çalıştığına dair bir fikir edinmek için şimdi “Yeni Profil” düğmesine tıklayın:

Minecraft Profil ayarları

Profil Düzenleyici’de birkaç farklı ayar belirtebilseniz de, en acil gerekli ve kullanışlı olanlar “Profil Adı”, “Oyun Dizini” ve “Sürüm kullan”dır.

Profil adları, hesabın kime veya ne için olduğunu belirtmenize olanak tanır, örneğin “Steve”, “Jenny”, “Test Beta Sürümü”, “Multiplayer Serve,r” ve benzerleri. “Oyun Dizini”ni değiştirmek, yukarıda bahsettiğimiz gibi oyuncunun verilerini ayırmanıza izin verdiği için çok kullanışlıdır. Bu nedenle, eski “Steve” ve “Jenny” durumunda, profiller oluşturabilir ve ardından veri klasörleri için varsayılan \.minecraft\ adlandırma şemasını \.minecraft-steve\ ve \.minecraft-jenny\’ye ekleyebiliriz. ilgili profilleri.

Başvuru için, tüm Minecraft oyun verilerinin varsayılan konumu, Minecraft’ın yüklü olduğu işletim sistemine bağlı olarak aşağıdaki klasörlerdedir:

Windows
C:\Users\[kendi kullanıcı adınız]\AppData\Roaming\.minecraft\
Macos
/Users/[kendi kullanıcı adınız]/Library/Application Support/Minecraft/
Linux /home/[kendi kullanıcı adınız]/.minecraft/

Yeni bir profil oluşturduğunuzda ve yeni bir Oyun Dizini belirlediğinizde, Minecraft başlatıcısı otomatik olarak uygun klasör yapısını oluşturacak ve Minecraft sunucularından dosyalarla dolduracaktır.

ÖNERİLEN YAZILAR  TeamViewer Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır ?

İlk Dünyanızı Yaratmak

Artık profil sisteminin faydasını vurguladığımıza göre, ilk dünyamızı yaratmanın ve oynamanın zamanı geldi!

Başlamak için “Oynat” düğmesine tıklayın. Minecraft’ı ilk çalıştırdığınızda (veya bir güncellemeden sonra), yeni materyali indirirken başlatıcının alt kısmında yeşil bir ilerleme çubuğu göreceksiniz. Daha sonra, gerçek Minecraft uygulamasına atılacaksınız.

Minecraft apk indir

Singleplayer deneyimine odaklanarak basit bir başlangıç ​​yapalım. Daha sonraki derslerde Multiplayer ve Minecraft Realms hakkında bilgi edineceğiz. Başlamak için “Singleplayer”a tıklayın.

Burada profilinize bağlı yerel dünyalarınızı bulacaksınız; çünkü bu yepyeni bir kurulum, henüz dünya yok.

Minecraft giriş

Dünya oluşturma iletişim kutusunu açmak için “Yeni Dünya Yarat” a tıklayın. Burada yeni dünyamıza isim verebilir, oyun modunu seçebilir ve ek dünya seçeneklerini belirleyebiliriz.

Minecraft kullanıcı adı belirleme

Varsayılan oyun modu “Hayatta Kalma”dır. “Yaratıcı” olarak değiştirmek için ekranın ortasındaki “Oyun Modu” düğmesini tıklayın. Bir sonraki derste oyun modlarına döneceğiz, ancak şimdilik, yaratıcı oyun, kontrolleri öğrenmenin ve Minecraft dünyasında nasıl hareket edeceğinizi anlamanın en iyi yoludur.

Dünyanızı adlandırmaya gelince, “Öğrenme Laboratuvarı”nı denemek ve öğrenmek için kullandığımız dünyaları veya bunun bazı tekrarlarını adlandırmaktan hoşlanırız.

“Daha Fazla Dünya Seçeneği…”ni bir kenara bırakın, özel dünyalara ve onların yaratılmasına odaklanan sonraki bir derste orada bulunan eğlenceli geçişlere ve ayarlamalara geri döneceğiz. Dünyanızı adlandırıp “Yaratıcı” olarak değiştirdikten sonra, “Yeni Dünya Yarat”ı tıklayın ve Minecraft size keşfedilecek benzersiz bir dünya yaratmak için bu prosedürel oluşturma büyüsünün bir kısmını esnetirken arkanıza yaslanın.

Minecraft Dünyasında Manevra Yapmak

Sahip olduğunuz görünüm aşağıdaki görünümle eşleşmiyorsa endişelenmeyin. Her Minecraft dünyası, başka bir Minecraft dünyası ile aynı kaynaktan yüklenmediği sürece benzersiz bir nesildir. Yani oyun sizi ister bir orman biyomunda, ister bir kumsalda veya bir dağın tepesinde indirdi, yine de haritayı kullanmanın temellerini ve klavye kısayollarını bizimle birlikte kullanabilirsiniz.

Minecraft dünyası

 

Sizi haritaya bıraktıktan sonra oyunun yaptığı ilk şeyin (bu başlangıç ​​noktası Minecraft dilinde yumurtlama noktanız olarak bilinir), envanterinizi açmak için “E” tuşuna basmanız gerektiğini fark edeceksiniz.

minecraft yumurtlama noktası

Şu anda Yaratıcı Modda olduğumuz için, Hayatta Kalma Modu envanterinin (yalnızca oyun içinde kendi topladığınız malzemeleri gösteren) aksine tam yaratıcı envanteri (mevcut tüm bloklar ve malzemeler) görüyoruz. Yaratıcı Mod envanterinin etrafındaki sekmeler, yalnızca istediğiniz malzemelere/nesnelere odaklanmanızı kolaylaştırır: Üzerinde kılıç bulunan sekme, size oyun içi silahları sezgisel olarak gösterir ve küçük ray bölümünün bulunduğu sekme, size içindekileri gösterir. oyun ulaşım araçları.

Envanter ekranının altındaki gri blok şeridi, hızlı erişim araç çubuğunuzdur. Dokuz boşluktan oluşan bu şeride yerleştirdiğiniz tüm öğeler, envanter menüsünün dışında size sunulacak. Devam edin ve şimdi hızlı erişim çubuğuna birkaç blok yerleştirin. Sonraki ekran görüntülerinde normal araziden farklı olmaları için bazı parlak renkli yün bloklar seçeceğiz.

Kayda değer bir şey, en azından Yaratıcı Mod’da herhangi bir aciliyet duygusunun olmamasıdır. Herhangi bir hedefe doğru veya herhangi bir saate karşı yarışmanız gerektiğini düşünmeyin. Burada Yaratıcı Modda oturmak, bir kutu LEGO ® tuğlasıyla (tesadüfen Minecraft gibi İskandinav kökenli klasik bir inşaat oyuncağı) yerde oturmak gibidir. Yaratıcı Modda aceleniz yok, bu yüzden acele etmeyin.

Envanter menüsünü kurcalamayı bitirdikten sonra (orada bulunan çok sayıda blok ve nesne tarafından boğulmuş hissetmeyin, kısa sürede Minecraft yapı malzemelerinin ustası olacaksınız), geri dönmek için “ESC” tuşuna basın oyuna dönüş için.

Minecraft, fare hareketleri ve tuş vuruşlarının bir kombinasyonunu kullanır. Hareket, geleneksel bir WASD + Boşluk Çubuğu kurulumu tarafından kontrol edilir: “W” ileri, “A” geri, “S” sola ve “D”, boşluk tuşu bir atlama tuşu olarak işlev görür. Yaratıcı Modda, atlama tuşuna iki kez dokunmak, manzara üzerinde bir kuş gibi uçabileceğiniz Uçma Modu’nu açar.

Karakterinizin baktığı yön, fareyi hareket ettirerek kontrol edilir (bu, birinci şahıs kameranın odak noktasını kontrol eder). “E”, öğrendiğimiz gibi, envanteri açar. Sol fare blokları parçalar (veya önünüzdeki yaratıklara saldırır). Sağ fare tıklaması, elinizdeki öğeyi kullanır (yiyebilir/içebilirseniz) veya yere yerleştirir (bu bir blok veya başka bir nesneyse). Bir şeyi düşürmeniz gerekiyorsa, bunu yapmak için “Q” tuşuna basabilirsiniz.

Kullanışlı bir tabloda ortak klavye ve fare kontrollerini gözden geçirmeden önce basit bir hareket yapalım ve yerleşimi engelleyelim. Bir blok alın ve spawn noktanızın yakınında bir şeyler inşa edin.

Minecraft ilk bakış

İlk oyun içi yapınızı oluşturduktan sonra, neden ona yukarıdan bir göz atmıyorsunuz? Uçma Modunu etkinleştirmek için boşluk çubuğuna iki kez dokunun ve yeni eserinize bakmak için yukarı uçun:

Minecraft Dünyası

Haritanın kenarının bir tür sise dönüştüğünü fark edeceksiniz. Bu, oyunun oluşturma mesafesinin kenarını temsil eder. Bilgisayarınız ne kadar güçlüyse, performans düşüşü yaşamadan render’ı o kadar yükseğe ayarlayabilirsiniz (bundan biraz sonra bahsedeceğiz).

Etrafta uçmak için bir dakikanızı ayırın ve yaratımınıza tüm açılardan bakın. Ardından, bu kullanışlı klavye/fare komutlarını gözden geçirmek için biraz zaman ayırın:

Fare/Anahtar fonksiyon
Fare Hareketi Dönmek, nişan almak / etrafa bakmak için kullanılır
Fare Sol Tıklama Blokları yok et, yaratıklara/canavarlara saldır
Fare Sağ Tıklama Blokları yerleştirin, öğeleri kullanın (tutulan nesneler, duvar anahtarları vb.)
Fare Kaydırma Tekerleği Hızlı erişim çubuğundaki nesneler arasında geçiş yapar
W İlerleyin, hızlı koşmak için W’ye iki kez dokunun
bir Sola vur
S Geriye doğru hareket edin, geriye doğru koşmak için S’ye iki kez dokunun
D Sağa vur
Ara çubuğu Atla, reklam öğesinde Uçma Moduna girmek için iki kez dokunun (yüksekliği artırmak için basılı tutun)
Sol shift Sinsi modu (sessiz hareket, çıkıntılardan düşmez), ayrıca Fly Modundayken irtifayı azaltmak ve binilebilir yaratıklardan (atlar gibi) inmek için kullanılır.
E Envanterinizi açar
S Elinizde bulunan eşyayı düşürür.
1-9 Sayısal Tuşlar Hızlı erişim çubuğundaki ilk ila dokuzuncu yuvalara karşılık gelir
F1 Ekran görüntüsünü değiştirir (görünüşe hayran olmak için mükemmeldir)
F2 ekran görüntüsü alır
F3 Hata ayıklama bilgileri ekranını değiştir
F5 Kamera açısını birinci ve üçüncü şahıs bakış açıları arasında değiştirir
F11 Oyunu Windows ve Tam Ekran modu arasında değiştirir
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Live For Speed (Lfs 6r)

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478