e
sv

TeamViewer Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır ?

teamviewer dosya aktarimi nasil yapilir
avatar

sait27

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Teamviewer dosya aktarımı hakkında : şunları bilmemiz gereki dosyalarımız internet üzerinden bağlandığımız diğer bilgisayara aktarım için birkaç adımı takip etmemiz gerekiyor.

Masaüstü, uzaktan yardım için geldiğinde, bu iş için orada ücretsiz uygulamalar bol vardır. Windows işletim sisteminin en son sürümleri, üçüncü taraf araçları yüklemeye gerek kalmadan uzak masaüstü işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için Uzak Masaüstü adlı ücretsiz bir araçla birlikte gönderilir.

Bir sürü iyi uzak masaüstü uygulaması mevcut olsa da, TeamViewer kesinlikle popüler ve yaygın olarak kullanılan uzak masaüstü uygulamalarından biridir ve kuruluşundan bu yana her sürümde yeni özellikler seti almaktadır.

TeamViewer picture5 kullanarak dosya aktarma

Çoğu kullanıcı Teamviewer’a aşinayken ve aynı kullanarak uzak bir bilgisayara nasıl bağlanacağını bilse de, tüm kullanıcılar Teamviewer’ın dosya aktarmak için de kullanılabileceğini bilmez. Yani, birkaç fare tıklamasıyla uzak ve yerel bilgisayarlar arasında dosya ve klasörleri hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz. Elbette, uzak bilgisayarlar arasında dosya aktarmanın daha iyi yolları vardır, ancak Teamviewer’ı kullanarak uzak bir bilgisayara bağlandıysanız, dosyaları aktarmak için başka hizmetler veya araçlar kullanmanız gerekmez.

Teamviewer’ı kullanarak dosya aktarma

Dosyaları uzak bir bilgisayarla yerel bilgisayarınız arasında başarıyla aktarmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdadır.

NOT: Teamviewer’ın hem yerel hem de uzak bilgisayarda yüklü olduğunu varsayıyoruz. Ayrıca, bağlantı kurmaya çalışırken herhangi bir sorundan kaçınmak için her iki hesaplamada da Teamviewer’ın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun.

Adım 1: TeamViewer yazılımını kullanarak yerel bilgisayarınızdan uzak bilgisayara bağlanın. Uzak bilgisayarın kimliğini girerek (teamviewer’ı başlattığınızda kimlik ve şifre belirir) ve ardından şifreyi girerek bağlantıyı kurabilirsiniz.

TeamViewer picture1 kullanarak dosya aktarma

Yalnızca dosya aktarmak için bağlantı kuruyorsanız, Dosya Aktarımı penceresini doğrudan başlatmak için lütfen ana ekranda (iş ortağı kimliğini girdiğiniz kutunun hemen altında) görünen Dosya aktarımı başlıklı seçeneği seçin. teamviewer dosya aktarımı

ÖNERİLEN YAZILAR  Minecraft Rehberi Yeni Başlayanlar İçin - A'dan Z'ye :)

İş ortağı kimliğini girerken aynısını seçerek Dosya Aktarımı penceresini zaten başlattıysanız bu adımı atlayın Adım 2:. Gerekli bağlantıyı yaptıktan sonra, yerel PC’nizde, araç çubuğunda bulunan Dosya Aktarımı düğmesine tıklayın ve ardından başlatmak için Dosya Aktarımı penceresine tıklayın.

TeamViewer picture2 kullanarak dosya aktarma

Adım 3: Burada, pencerenin sol tarafında, yerel bilgisayarı görebilirsiniz ve uzak bilgisayar sağ tarafta görünür. Basitçe, aktarmak istediğiniz dosyanın bulunduğu konuma gidin ve ardından dosya aktarım işini başlatmak için dosyayı pencerenin diğer tarafına sürükleyin.

Teamviewer'ı kullanarak dosya aktarma

teamviewer picture5 kullanarak dosya aktarma

Örneğin, uzak bilgisayarın Masaüstünde bulunan bir dosyayı yerel bilgisayara aktarmak istiyorsanız, uzak bilgisayardaki Masaüstü klasörüne gidin, aktarılan dosyayı kaydetmek istediğiniz yerel bilgisayarda bir konum seçin ve ardından dosyayı uzak bilgisayardan yerel bilgisayara sürükleyin. İnternet bağlantı hızınıza ve seçilen dosya boyutuna bağlı olarak, aktarım işi birkaç saniyeden birkaç saate kadar sürebilir. İşte bu!

Teamviewer dosya aktarımı yöntemini kullanarak klasörleri ve birden çok dosyayı da aktarabileceğinizi lütfen unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Obs Nasıl Kullanılır – Kurulum ve Canlı Yayın Ayarları

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478